Dopisy ze Sklárny 4

16.09.2016 22:24

Na začátku omluva, že čtvrtý dopis ze Sklárny posílám až po návratu. Poslední dny ve škole v přírodě byly tak hektické, že jsem nenašla čas k jeho napsání před odjezdem. Celodenní cyklo, karneval, olympiáda pro nižší ročníky a hned poté příprava na cestu domů...
Středeční cyklovýlet mířil do Manětína a místo plánovaných 45 km jsme ujeli 49. Výraz "cyklovýlet" bych asi měla změnit na "ryzí bikování", protože nešlo o žádnou selanku v sedle. I odmyslím-li počet najetých kilometrů, nelehké singltreky, lávky, přejezdy brodů, náročná stoupání a adrenalinové sjezdy udělaly z akce záležitost pro statečné. Takže pro Sedm Statečných z naší třídy palec nahoru. A aby toho nebylo málo, tentýž den nás už hodinu a půl po příjezdu čekal karneval, na kterém se od deváťáku očekává působivá prezentace a taneční vystoupení. Myslím, že i to se povedlo. Nikdo však, navzdory všem minulým zkušenostem, neměl náladu na nekonečné protahování karnevalové diskotéky. Už ve 20.30 se děti odebraly do svých apartmá. Jenomže tím to nekončilo. Krátce před půlnocí - zatímco nejtvrdší spáči pokračovali ve svém snění - se největší vytrvalci a nebojsové vydali na stezku odvahy. A že tohle noční setkání se čtrnácti nejznámějšími hororovými postavami bylo fakt děsuplné, mohou všichni zúčastnění potvrdit. Následující dopoledne organizovali deváťáci pro děti od druhé do osmé třídy olympiádu s dvaadvaceti sportovními a vědomostními disciplínami. I za tento počin palec nahoru. Stovky soutěžících byly nadšeny, jak si to devítky vymyslely a připravily. Ve čtvrtek odpoledne proběhly konečné akce výchovných skupin a po balení kufrů závěrečná disco s tradičním - jak už to u poslední školy v přírodě bývá - "nesnáším loučení" a pár slzami navrch.
Vážení rodiče. Vaše ratolesti se chovaly po celý pobyt ve Sklárně nad všechna očekávání. Ani poslední noc nepřinesla žádný dramatický zvrat. Chválím a celé naší třináctce děkuji. Byli jste moc fajn a užila jsem si to s vámi.

FOTOGALERIE - cyklo

FOTOGALERIE - karneval, stezka odvahy, olympiáda

—————

Zpět


Kontakt

ABSOLVENT 2017


Novinky

Odpolední vyučování

03.09.2015 18:05
K novinkám letošního školního roku...

—————