(NE)spaní ve škole

23.06.2016 18:00

Jak nadpis napovídá, trochu se nám to vymklo z rukou. Jednoduché by bylo říct "no comment". Protože nás však čeká společná poslední škola v přírodě a MOŽNÁ rozlučák v Chorvatsku, komentář musí být. Zde je: "Jsou  pravidla, která by se měla dodržovat!" Jedno ze základních pravidel - "Spánek je posvátný a nedotknutelný a jeho narušování lze považovat za zásah do soukromí a útok na zdraví", zde bylo vážně porušeno. Obrovská škoda! A navíc pochybnosti do budoucna, zda skutečně dodržíte to, co naslibujete. Protože tomuto spaní ve škole předcházela celá hora slibů (že jo, Jirko?).

Až do setmění pohodička. Vše fungovalo tak, jak mělo. Aktivita střídala aktivitu - florbal, extrém golf, fotbal... Úderem desáté jako by vás někdo začaroval. Úklid kolem ohniště a uhašení ohně se vás netýkalo. Všechno oddřeli jen tři z vás. A já. Bez domluvy a dovolení frnk do sprchy u hřiště, frnk do sprchy u tělocvičny (pochopitelně bez následného úklidu), frnk do druhého patra. Ale skutečný teror měl teprve přijít. To, že třídy přespávající  ve škole ve skutečnosti moc nespí, je známá věc. Ale aby si nenašli osobní prostor ti, co spát nechtějí a naopak ti, co spát chtějí (po celou noc byla odemčená klidová zóna ve vedlejší učebně HV), to tu ještě nebylo. Aby při vytvoření těchto optimálních podmínek došla partička zoufalců v 5. 15 bušit na sotva půl hodiny spící třídní se stížností, že nemohou spát...to tu také ještě nebylo. Aby stejná partička začala po páté ranní (opět bez předchozí domluvy s třídní a navzdory PODEPSANÉMU budíčku v 7.00  - 7. 15) stěhovat matrace do přízemí...to tu také ještě nebylo. Sečteno: nevyspal se vůbec nikdo. Ti, co nechtěli. Ani ti, co chtěli.

A co naštvalo nejvíc? Právě ti, kteří nejvíc celou noc terorizovali své spolužáky i třídní učitelku, si klíďo píďo nepřišli druhý den do školy. Škoda, že v tom okamžiku už bylo vytištěné vysvědčení. Jinak by jistě došlo k významným změnám.

Věřím, že do příštího roku naberete více rozumu a pochopíte, o čem byla právě řeč.

FOTOGALERIE

REPORTÁŽ "Xgolf Open" na stránkách České asociace extrémního golfu

—————

Zpět


Kontakt

ABSOLVENT 2017


Novinky

Odpolední vyučování

03.09.2015 18:05
K novinkám letošního školního roku...

—————